Peter Pauper Pres

Paperblanks

Są notatniki i są notatniki Paperblanks

Nie jest łatwo wyprodukować dobry jakościowo notatnik, który wyróżni się na tle innych tego typu produktów. Ale zaprojektować go tak, by nie tylko przyciągał wzrok, ale także tworzył niepowtarzalny klimat dla zapisywanych myśli, inspirował i domagał się uwagi – to już prawdziwa sztuka. Takie właśnie są notatniki Paperblanks.
Kanadyjskie wydawnictwo Hartley&Marks już w momencie powstania w 1992 za główny cel obrało sobie tworzenie przedmiotów niepowtarzalnych, inspirujących i zachwycających wyjątkowym pięknem. Do dziś wywiązuje się z tego zadania perfekcyjnie. Każdy prototyp nowego wzoru notatnika jest tworzony ręcznie, a projektanci przykuwają uwagę do wszystkich detali, biorąc pod lupę najdrobniejsze nawet szczegóły.

Aby zaprojektować okładkę, wybierają spośród mnogości dzieł sztuki, wzorów i faktur te najbardziej wyjątkowe. Inspiracji szukają wszędzie – w galeriach sztuki, muzeach, na bazarach i podziwiając architektoniczne perełki. Dlatego na okładkach notatników można znaleźć choćby fragmenty rękopisów takich dzieł, jak „Frankestein” Mary Shelley, „W poszukiwaniu straconego czasu” Marcela Prousta czy „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Ale to dopiero początek wyjątkowych kolekcji. W ofercie Paperblanks są także notatniki z okładkami inspirowanymi skórzanymi oprawami klasycznych wydań z ubiegłych wieków, dziełami impresjonistów, nowoczesnymi grafikami lub obiektami architektonicznymi. Wszystkie okładki posiadają zdobienia w postaci tłoczeń, złoceń, zachwycają barwami, detalami i fakturą, które podkreślają ich wyjątkowość.

Poza notatnikami w ofercie Paperblanks można znaleźć adresowniki, planery, piórniki, puzzle, torby, karty do gry i zakładki do książek. Wszystkie, identycznie jak notatniki, wykonane z największą starannością i dbałością o każdy szczegół tak, by już sam widok lub wzięcie przedmiotu do ręki sprawiało wielką przyjemność.

Paperblanks w Polsce

Od 2007 roku reprezentujemy w Polsce markę Paperblanks, prowadząc przedstawicielstwo handlowe. Oznacza to, że nie prowadzimy typowej dystrybucji, a jedynie reprezentujemy markę w kontaktach handlowych i reklamowych.

Produkty Paperblanks można znaleźć w najlepszych księgarniach i sklepach papierniczych.

Kolekcje

Ciekawostki

Nowości

Teczki kopertowe Vista z nadrukami inspirowanymi malarstwem impresjonistów. Pięć formatów i cztery wzory do wyboru…

Aktualności

W marcu i kwietniu pojawiliśmy się na wszystkich najważniejszych targach papierniczych w Polsce.

Blog

Jak zwiększyć sprzedaż w Internecie i wykorzystać potencjał Allegro? Garść praktycznych wskazówek.